Logo NSIWKM
Poniedziałek, 1 maja 2017, obowiązuje rozkład jazdy ''
Linie
Najnowsze zmiany
Aktualne objazdy
Przystanki
Ulice
Ulice (tylko tramwaje)
Ulice (tylko autobusy)
Statystyki
Kalendarz
Archiwalne rozkłady jazdy
Od autora
Koncepcja serwisu:
Marcin Bogdański

Projekt graficzny:
Marcin Bogdański

Uwaga !
Serwis wraca po poltorarocznej przerwie, pod nowym adresem (po wylaczeniu http://roz.buknet.pl/) i jest jeszcze w trakcie dopracowywania.
Zapraszam do przekazywania uwag (formularz w "Od autora").
Jesli sa osoby zainteresowane wspolpraca (wykonanie grafiki, pisanie skryptow w PHP, wpisywanie obserwacji brygadowych), takze prosze o kontakt.

Od autora

Niniejszy serwis ma z założenia charakter niekomercyjny, powstał na bazie mojego prywatnego hobby, którym jest warszawska komunikacja miejska. Jego celem jest prezentacja danych w możliwie jak najbardziej syntetycznej postaci.

Serwis ten wciąż jeszcze rozwijam, w miarę mojego wolnego czasu - zachęcam wszystkich odwiedzających do nadsyłania uwag n/t jego zawartości i wyglądu. Plany rozwoju na najbliższy okres:

  • przebudowa wewnętrznych mechanizmów wiązania i bazy danych (całkowite przejście na SQL), co umożliwi zwiększenie ilości prezentowanych informacji
  • ulepszenie automatycznej analizy brygad i pełniejsze powiąznie jej wyników z danymi z obserwacji stanu rzeczywistego
  • zwiększenie ilości informacji statystycznej
  • dodanie mailingu o zmianach rozkładów jazdy do osób zapisanych na listę rozsyłkową
  • stworzenie stron z rozkładami jazdy ułożonymi w tabele w/g ulic, oprócz obecnych tabel w/g linii (analogicznie do Sieciowego Rozkładu Jazdy Pociągów dla PKP)
  • dodanie rozkładów jazdy 'przystankowych' (w układzie takim jak w ZTM), zarówno dla pojedyńczych linii, jak i zespołów
  • dopracowanie stron ze schematami tras
  • dodanie informacji o przystankach pomijanych przez poszczególne linie
  • uruchomienie wyszukiwarki połączeń (prace są rozpoczęte, ale pozostało jeszcze trochę optymalizacji)
  • udostępnienie informacji archiwalnych oraz już opublikowanych, ale jeszcze nie obowiązujących, tak aby uzyskać pełny przegląd informacji w czasie

Dziękuję za wszystkie uwagi i propozycje dotyczące serwisu. Wiele przedstawionych pomysłów wydaje mi się interesujących, niestety z braku czasu nie wszystkie mogę na razie zrealizować. Jeśli wsród Czytelników są osoby, które byłyby zainteresowane współtworzeniem niniejszego serwisu, zapraszam do kontaktu. Dotyczy to zwłaszcza bieżącego uaktualniania danych o numerach brygad. Otrzymuję wiele próśb o publikowanie numerów brygad przy rozkładach jazdy, niestety realizacja tego wymaga regularnej, ręcznej aktualizacji danych o tychże numerach.

Jeśli masz jakieś uwagi lub propozycje dotyczące serwisu, napisz i wyślij je do mnie:


Marcin Bogdański

Ostatnia zmiana: 10.04.2003


Warning: file(/home/koszatek/ztm/b3/dat/czas) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/koszatek/public_html/roz-mb-waw-pl/index.php on line 130
Ostatnia aktualizacja danych: