Logo NSIWKM
Czwartek, 30 marca 2017, obowiązuje rozkład jazdy ''
Linie
Najnowsze zmiany
Aktualne objazdy
Przystanki
Ulice
Ulice (tylko tramwaje)
Ulice (tylko autobusy)
Statystyki
Kalendarz
Archiwalne rozkłady jazdy
Od autora
Koncepcja serwisu:
Marcin Bogdański

Projekt graficzny:
Marcin Bogdański

Uwaga !
Serwis wraca po poltorarocznej przerwie, pod nowym adresem (po wylaczeniu http://roz.buknet.pl/) i jest jeszcze w trakcie dopracowywania.
Zapraszam do przekazywania uwag (formularz w "Od autora").
Jesli sa osoby zainteresowane wspolpraca (wykonanie grafiki, pisanie skryptow w PHP, wpisywanie obserwacji brygadowych), takze prosze o kontakt.

Od autora

Niniejszy serwis ma z założenia charakter niekomercyjny, powstał na bazie mojego prywatnego hobby, którym jest warszawska komunikacja miejska. Jego celem jest prezentacja danych w możliwie jak najbardziej syntetycznej postaci.

Serwis ten wciąż jeszcze rozwijam, w miarę mojego wolnego czasu - zachęcam wszystkich odwiedzających do nadsyłania uwag n/t jego zawartości i wyglądu. Plany rozwoju na najbliższy okres:

  • przebudowa wewnętrznych mechanizmów wiązania i bazy danych (całkowite przejście na SQL), co umożliwi zwiększenie ilości prezentowanych informacji
  • ulepszenie automatycznej analizy brygad i pełniejsze powiąznie jej wyników z danymi z obserwacji stanu rzeczywistego
  • zwiększenie ilości informacji statystycznej
  • dodanie mailingu o zmianach rozkładów jazdy do osób zapisanych na listę rozsyłkową
  • stworzenie stron z rozkładami jazdy ułożonymi w tabele w/g ulic, oprócz obecnych tabel w/g linii (analogicznie do Sieciowego Rozkładu Jazdy Pociągów dla PKP)
  • dodanie rozkładów jazdy 'przystankowych' (w układzie takim jak w ZTM), zarówno dla pojedyńczych linii, jak i zespołów
  • dopracowanie stron ze schematami tras
  • dodanie informacji o przystankach pomijanych przez poszczególne linie
  • uruchomienie wyszukiwarki połączeń (prace są rozpoczęte, ale pozostało jeszcze trochę optymalizacji)
  • udostępnienie informacji archiwalnych oraz już opublikowanych, ale jeszcze nie obowiązujących, tak aby uzyskać pełny przegląd informacji w czasie

Dziękuję za wszystkie uwagi i propozycje dotyczące serwisu. Wiele przedstawionych pomysłów wydaje mi się interesujących, niestety z braku czasu nie wszystkie mogę na razie zrealizować. Jeśli wsród Czytelników są osoby, które byłyby zainteresowane współtworzeniem niniejszego serwisu, zapraszam do kontaktu. Dotyczy to zwłaszcza bieżącego uaktualniania danych o numerach brygad. Otrzymuję wiele próśb o publikowanie numerów brygad przy rozkładach jazdy, niestety realizacja tego wymaga regularnej, ręcznej aktualizacji danych o tychże numerach.

Jeśli masz jakieś uwagi lub propozycje dotyczące serwisu, napisz i wyślij je do mnie:


Marcin Bogdański

Ostatnia zmiana: 10.04.2003


Warning: file(/home/koszatek/ztm/b3/dat/czas) [function.file]: failed to open stream: No such file or directory in /home/koszatek/public_html/roz-mb-waw-pl/index.php on line 130
Ostatnia aktualizacja danych: